Duyuru ->
Geri
FEDERASYON KULÜPLERİMİZ ANTRENÖRLER HAKEMLER BOKS SPORU SPORCU SAĞLIĞI ve BESLENME LİNKLER
Ziyaretçi Sayısı 4.582.300

BOKSÖRLERİMİZDEN 6 ALTIN, 7 GÜMÜŞ VE 3 BRONZ MADALYA…

Bu yıl 24.'sü düzenlenen Uluslararası Ahmet Cömert Boks Turnuvası'nda boksörleriniz; erkeklerde 5 altın, 4 gümüş ve 3 bronz, bayanlarda da 1 altın ve 3 gümüş olmak üzere toplamda 16 madalya kazandılar.

Turnuvada Altın Madalyalarımızı erkeklerde 48 Kg.'da Ferhat Pehlivan, 51 Kg.'da Selçuk Eker, 54 Kg.'da Abdullah Dursun, 64 Kg.'da Onur Şipal, 69 Kg.'da Önder Şipal kazanırken, bayanlarda +81 Kg.'da son Dünya Şampiyonu boksörümüz Şemsi Yaralı aldı. Erkeklerde; 54 Kg.'da Furkan Ulaş Memiş, 57 Kg.'da Çetin Özdemir, 69 Kg.'da Abdülkadir Köroğlu ve 75 Kg.'da Adem Kılıçcı, Bayanlarda; 46 Kg.'da Gülseda Başıbütün, 57 Kg.'da Gülbahar Genç ve 60 Kg.'da Özlem Dinç Gümüş Madalya, Erkeklerde; 57 Kg.'da Kerem Gürgen ve Bünyamin Aydın, 60 Kg.'da Ural Karslıoğlu Bronz Madalya kazanan isimler oldular.

Turnuvada Teknik Komite tarafından erkekler kategorisinde 54 Kg.'daki başarılı boksörümüz Furkan Ulaş Memiş En Centilmen Boksör, bayanlar kategorisindeki +81 Kg.'da mücadele eden Dünya Şampiyonu boksörümüz Şemsi Yaralı En Dövüşken Boksör ödüllerine layık görüldüler. Ayrıca Cömert Ailesi'nin verdiği "Turnuva'nın En İyi Boksörü" ödülüne, geçtiğimiz yıl dünyada en iyi boksör seçilen ve bu yılki Ahmet Cömert Turnuvası'nda da 60 Kg.'da şampiyon olan İrlandalı bayan boksör Katie Taylor layık görüldü. Taylor'a ödülünü, Merhum Ahmet Cömert'in eşi Ülker Cömert verdi.

Ayrıca final müsabakaları sırasında 7 Nisan 2009 tarihinde Ataköy Olimpiyat Evi'nde düzenlenen İstanbul Boks Yılın Boks Ödülleri Gecesi'nde Özel Ödül'e layık görülen fakat yurtdışında bulunması nedeniyle programa katılamayıp ödülünü alamayan Sn. Orhan Ayhan'a şiltini Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Sn. Caner DOĞANELİ takdim etti.

ERKEKLER KATEGORİSİNDE MÜSABAKA SONUÇLARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ…
(Please click the link to see results of matches of the male`s category)

BAYANLAR KATEGORİSİNDE MÜSABAKA SONUÇLARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ…
(Please click the link to see results of matches of the female`s category)
Yorumunu Facebook'ta Yap
Yorumunu Site Üzerinden Yap
9.4.2020 04:58:59
IP'niz: 18.232.51.69 
>>
Okuyamıyorsanız YENİLEYİN! | Lütfen Karakterleri YUKARIYA girin!
Küfür, hakaret,inançlara saldırı vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz!