Duyuru ->
Geri
FEDERASYON KULÜPLERİMİZ ANTRENÖRLER HAKEMLER BOKS SPORU SPORCU SAĞLIĞI ve BESLENME LİNKLER
Ziyaretçi Sayısı 4.582.299

DEMIR BİLEK'TEN GALATASARAY'A ÇAĞRI…

Sn. Cemal Kamacı röportajından sonra İstanbul Boks, Boks Sporu'nun Türkiye'deki en büyük duayenlerinden Sn. Garbis Zakaryan ile gerçekten okumaktan büyük keyif alacağınız bir röportaj yaptı. Organizasyon Komitesi Üyemiz Ömer Ekinci ve Basın Komitesi Sorumlumuz Cumhur Özkanber tarafından yapılan bu güzel röportaj yine Boks Camiası'nda ses getirecek ve genç sporcularımıza ışık tutacak.

Röportaj sırasında Sn. Zakaryan Galatasaray Kulübü Yöneticileri'ne atıfda bulunarak, bir an önce Boks Şubesi'ni açmalarını ve futboldaki rekabetin boks sporuna da yansımasını arzu ettiğini belirtti.

Boks'a Galatasaray Kulübü'nde baslayan ve İstiklal Marşımızı defalarca yurtdışında dinlettiğini çok iyi bildiğimiz bu efsane sporcumuz, bugün Fenerbahçe ve BJK gibi güzide kulüplerimizde boks branşı olmasına rağmen, defalarca madalyalar kazandırdığı Galatasaray Kulübü Yoneticileri'nin de artık bu olimpik spora gereken önemi vermeleri gerektiğini, bu güzel sporun GS Kulübü'nde şubesinin olmamasını yadırgadığını açıkladı.

Eski diplomatlarımızdan Sn. Şükrü Elekdağ'ın da o dönemde Galatasaray Kulübü'nde ağır siklet boksörü olduğunu belirten Sn.Zakaryan, bilindiği üzere boks yaptığı yıllarda uluslararası alanda Demir Bilek olarak tanınmaktaydı.

Röportajdan sonra görüşünü aldığımız Boks İl Temsilcimiz Sn. Ömer Karadenız şunları söyledi:
"Büyük duayenlerimizden Demir Bilek lakaplı Sn. Garbis Zakaryan ile yapılan söyleşi gelecek kuşak açısından da bence çok önemli. Söyleşiyi yapan arkadaşlarıma cok teşekkür ediyorum. Uzun yıllar boyunca Türk Boksu'nu dış ülkelerde tanıtmıs, Türk Bayrağı'nı gururla dalgalandırmış olan bu efsane sporcumuz ve diğer duayenlerimize gereken ve hakkettikleri değeri her zaman vermeliyiz. Bu değerlerimizi unutmamalı ve unutturmamalıyız."

Dosyalar

davut tarakçı
davuttarakci@hotmail.com
17.3.2007
 
sn. garbis zakaryan ın fikirlerine tamaı ilr katılmaktayım bu konuda ciddi ve resmi çalışmalar bekliyorum bir galatasaraylı olarak boks sporunun duayeninin artık bir boks şubesi tektar olmalı saygı ve sevgilerimle
hakan ahmet acar
hakanahmetacar@yahoo.com
21.3.2007
 
SN. GARBİS AMCA, KİŞİLİK OLARAK BİZİM ÖRNEK ALDĞIMIZ BİR BÜYÜĞÜMÜZDÜR. O AYNI ZAMAN DA İYİ BİR GALATASARAYLYDIR DA. ONUN TEK ÖRNEK ALMADIĞIM ÖZELLİĞİ DE O. GARBİS AMCA GALATASARAYI ELEŞTİRİYORSA GERÇEKTEN BÜYÜK BİR SORUN VARDIR. BİZ FENERLİLER TÜM OLİMPİK BRANŞLARDA OLMAK İSTİYORUZ VE VARIZ, GALATASARAYI DA BU PLATFORMA BEKLERİZ. SPOR SADECE FUTBOL DEĞİLDİR.
ibrahim
orduboksibo@hotmail.com
14.6.2008
 
emeği geçen herkesi kutlar boksa ve boks sporuna emeği gecen tüm antrenör arkadaşlarımı sevgi ile selamlarm
mustafa ünver
mustafa-rocky@hotmail.com
16.6.2008
 
Tüm takımımızı kutluyorum
hamza
hamza_dogan_58@hotmail.com
2.7.2008
 
çok güzel bir ortam inşallah allah bizede millitakımı nasip eder eger şeçilirsem milli takıma ayıldız lı bayragımızı göklere seve seve kaldırırım inşallah bu fotografları bolbol görürüz...
atilla
boksx_kick_atilla244@hotmail.com
8.8.2008
 
birgün bizde milli oluruz ne kii!!!!:(
Yorumunu Facebook'ta Yap
Yorumunu Site Üzerinden Yap
9.4.2020 04:58:27
IP'niz: 18.232.51.69 
>>
Okuyamıyorsanız YENİLEYİN! | Lütfen Karakterleri YUKARIYA girin!
Küfür, hakaret,inançlara saldırı vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz!