Duyuru ->
Geri
FEDERASYON KULÜPLERİMİZ ANTRENÖRLER HAKEMLER BOKS SPORU SPORCU SAĞLIĞI ve BESLENME LİNKLER
Ziyaretçi Sayısı 4.691.813

DÜNYA ŞAMPİYONLARIMIZ YURDA DÖND܅

DÜNYA ŞAMPİYONLARIMIZ YURDA DÖND܅ Çin'in Ningbo kentinde düzenlenen 5. AIBA Dünya Bayanlar Boks Şampiyonası'nda Türkiye'ye 2 Altın ve 2 Bronz Madalya kazandıran Bayan Boks Milli Takımımız yurda döndü.

Boks Federasyonu Asbaşkanı Sn. Zafer Gülseven'in Kafile Başkanlığı'nda 1 Aralık 2008 Pazartesi (bugün sabaha karşı) saat 04.35'de İstanbul'a gelen Milli Takımımızda, Türkiye'ye Dünya Şampiyonluğu getiren Fenerbahçeli 63 Kg. boksörümüz Gülsüm Tatar ve Ankara TSE Sporlu 86 Kg. boksörümüz Şemsi Yaralı ile beraber Dünya Üçüncüsü olan Kıraç Belediye Sporlu 70 Kg. boksörümüz Nurcan Çarkçı ve Denizli Belediye Sporlu 80 kg. boksörümüz Selma Yağcı başta olmak üzere tüm kafile coşkuyla karşılandı. Karşılama törenine Boks Federasyonu Başkanı Sn. H. Caner Doğaneli, Boks Federasyonu 2. Başkanı Sn. Eyüp Gözgeç, Boks Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve İstanbul Boks İl Temsilcisi Sn. Ömer Karadeniz, Boks Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Fenerbahçe Boks Şubesi Kaptanı Sn. Mert Öztemel, Boks Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Çetin SAÇAN, İstanbul Boks İl Temsilciliği Organizasyon Komitesi Üyesi Sn. Cumhur Özkanber, Kıraç Belediyesi Spor Kulübü Kulüp Müdürü Sn. Hakkı Güneş ile birlikte sporcuların aileleri, antrenörleri ve yakınları katıldı.

Karşılama töreni sırasında basının sorularını yanıtlayan şampiyon sporcularımız Gülsüm Tatar ve Şemsi Yaralı, çok inanarak ve çalışarak başarıya ulaştıklarını söylerken, Türkiye'ye Dünya Şampiyonluğu hediye ettikleri için çok gururlu ve mutlu olduklarını ifade ettiler. Ayrıca her iki sporcuda başarılarında büyük emekleri olan kulüplerine, antrenörlerine ve ailelerine teşekkür ettiler.

Karşılama sırasında web sitemize bir açıklama yapan Boks Federasyonu Başkanı Sn. H. Caner Doğaneli şunları söyledi; "Ülkemize iki Dünya Şampiyonluğu ve iki Dünya Üçüncülüğü getiren Bayan Boks Milli Takımımız'ı başta Teknik Direktörümüz Selahattin Başaran olmak üzere tüm antrenör ve sporcularımızı can-ı gönülden kutluyorum. Büyük bir ihtimalle 2012 Olimpiyat Oyunları'na Bayan Boksu da ilave edilecek. İnanıyorum ki bu sporcularımız daha çok çalışarak Olimpiyatlarda da bizlere madalya getirerek ulusça göğsümüzü kabartacaklar." Sn. Doğaneli'nin ardından bir açıklama da Boks Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve İstanbul Boks İl Temsilcisi Sn. Ömer Karadeniz'den geldi. Sn. Karadeniz yaptığı açıklamada, Başta Dünya Şampiyonluğu ve Üçüncülüğü getiren boksörlerimiz olmak üzere tüm kafileyi kutladığını, söyledi. Sn. Karadeniz ayrıca İstanbul'da ve Türkiye'de bayan boksuna çok önem verdiklerini, çalışma neticelerinin de böyle başarılı sonuçlarla tescillenmesinin kendilerine ayrı bir gurur verdiğini ifade etti.

Bu Şampiyona'da boksörlerimizin başarılarının yanında Türk Boks Hakemliği için de gurur veren bir tablo yaşandı. Uluslararası hakem delegesi tarafından, İstanbul Bölgesi Hakemlerimizden AİBA Boks Hakemi İsmail Lotoz en iyi orta ve yan hakem seçildi. İstanbul Boks İl Temsilciliği olarak başarılarıyla bizleri gururlandıran Milli Takımımız Sporcularını, başta Teknik Direktörümüz Selahattin Başaran olmak üzere tüm Antrenörlerimizi, Değerli Hakemlerimiz Garip Erkuyumcu ve İsmail Lotoz'u kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.
Yorumunu Facebook'ta Yap
Yorumunu Site Üzerinden Yap
13.8.2020 17:51:48
IP'niz: 3.228.11.9 
>>
Okuyamıyorsanız YENİLEYİN! | Lütfen Karakterleri YUKARIYA girin!
Küfür, hakaret,inançlara saldırı vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz!