Duyuru ->
Geri
FEDERASYON KULÜPLERİMİZ ANTRENÖRLER HAKEMLER BOKS SPORU SPORCU SAĞLIĞI ve BESLENME LİNKLER
Ziyaretçi Sayısı 4.378.414

İSTANBUL OKULLAR ARASI BOKS ŞAMPİYONASI GÜNGÖREN'DE…

İstanbul'da her yıl Milli Eğitim İl Müdürlüğü ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü'nce düzenli olarak gerçekleştirilen Okullar arası Boks Şampiyonası bu yıl 13 – 14 – 15 – 16 Kasım 2007 tarihlerinde Güngören Kapalı Spor Salonu'nda yapılacak.

Türk Boksu için çok büyük önem taşıyan bu şampiyona, olimpik bir spor dalı olan boks sporumuzun okullar düzeyinde tabana yayılma çalışmalarının önemli bir parçasıdır. Başarılı olacak öğrencilerimizin 11 – 16 Aralık 2007 tarihlerinde Zonguldak'ta yapılacak olan Türkiye Okullar arası Boks Şampiyonası'nda mücadele edecek olmaları, yapılacak müsabakaların çok çekişmeli ve zevkli geçeceğini göstermektedir.

MÜSABAKA TALİMATI

MÜSABAKA YERİ : Güngören Spor Salonu
MÜSABAKA TARİHİ : 13 – 14 – 15 – 16 Kasım 2007-11-02
MÜSABAKA SAATLERİ : 09.00 – 16.30
SIKLETLER : 46 – 48 – 50 – 52 – 54 – 57 – 60 – 63 – 66 – 70 – 75 – 80 – 86 – 91 Kg.

YARIŞMA TALİMATI
1 – Yarışmalar; Gençler kategorisinde ferdi olarak yapılacaktır.
2 – Yarışmalar Uluslar arası Oyun Kuralları ve Müsabaka Yönetmelikleri ile Daire Başkanlığımızca öngörülen hükümlere uygun olarak ve Boks Federasyonunca uygulanan kural ve esaslara göre yapılacaktır.
3 – Yarışmalara; 1990 – 1991 – 1992 – 1993 doğumlu sporcu öğrenciler katılabileceklerdir. Daha büyük ve daha küçük doğumlular katılamayacaktır.
4 – Yaş terfisi yoktur.
5 – Sıkletler; 46 – 48 – 50 – 52 – 54 – 57 – 60 – 63 – 66 – 70 – 75 – 80 – 86 – 91 Kg.
6 – Kilolarda tolerans yoktur.
7 – Her sporcu mahalli müsabakalarda yarıştığı sıklette Türkiye Birinciliği müsabakalarına katılacaklardır. Sıklet değiştirilmeyecektir.
8 – İller Türkiye Birinciliklerine mahalli yarışmalar sonucunda sıkletlerinde il birincisi olan sporculardan teşkil edecek bir ekiple katılacaktır. Mahalli (İl) birinciliği yarışmalarında okullar her sıklette 1 sporcu ile yarışmalara katılacaktır.
9 – Bütün iller her sıklette sadece 1 (bir) sporcu ile Türkiye Birinciliği yarışmalarına katılacaktır.
10 – Müsabakalarda tartı ve doktor muayenesi her gün yapılacaktır.
11 – Sporcuların kilolarını ayarlamaktan kafile idarecisi ve çalıştırıcıları sorumlu olacaktır. Kilosunu ayarlayamadığı için yarışamayan sporculara herhangi bir ödeme yapılmayacaktır.
12 – Müsabakalar esnasında sporcular kask ve kuki kullanacaklardır.
13 – Raundlar 2'şer dakikadan 3 raund olacak, 1 dakika dinlenme yarışmalarda AIBA Oyun Kuralları uygulanacaktır.
14 – Okullar programda belirtilen tarih ve saatte salonda hazır olacaklardır. Aksi takdirde gecikme ve diğer durumlarda kendileri sorumlu olacak herhangi bir hak talep etmeleri söz konusu olmayacaklardır. Teknik toplantıda okul müdürlüğünce onaylı sporcu listeleri komiteye ibraz edilecektir.
15 – Müsabakalar sırasında sporcu öğrencilerin başlarında okulun görevli öğretmeni bulunmak zorundadır. Sahaya antrenör olarak çıkacak kişilerinde antrenör belgesine sahip olmaları ve Okul Müdürlüklerinden yetki aldıklarına dair resmi yazıyı Teknik Komiteye ibraz etmeleri gerekmektedir.
16 – Talimatta yer almayan konularda Milli Eğitim Müdürlüğü Tertip Komitesi yetkilidir.
17 – Sahaya antrenör olarak çıkacak kişilerinde antrenör belgesine sahip olmaları ve Okul Müdürlüklerinden yetki aldıklarına dair resmi yazıyı Teknik Komiteye ibraz etmek zorundalar.
18 – Müsabakalarda itiraz bedeli 75 Ytl'dir.
19 – Müsabakaların yapıldığı salona ve tesise geliş esnasında olabilecek trafik kazaları durumunda Okuliçi Beden Eğitimi Spor ve İzcilik Bölümüne (Kumkapı) bilgi verilerek, Trafik olay yeri kaza raporu mutlaka alınarak dilekçe ile ulaştırılacaktır.
20 – Kötü hava koşulları nedeniyle Valilik tarafından okullar tatil edilirse, Valilik makamının kararına göre hareket edilecek ve programlar bu karara göre gerekirse yeniden düzenlenecek veya program kaldığı yerden devam edecektir. (27.09.2007 tarih ve 3/18 Nolu Lig Heyeti kararı)
21 – Spor Tesislerinde yapılan spor müsabakalarına katılan sporcu öğrencilerin başlarında sorumlu bir idareci, bir Beden Eğitimi Öğretmeni görevlendirilecek ve müsabaka süresince, müsabaka yerine gidiş ve dönüşlerde sporcu öğrencilerin başlarından ayrılmayacaklardır. Sporcu öğrencilerimizin spora yakışır, centilmence spor müsabakalarına katılımları sağlanacak, herhangi bir olaya sebebiyet verilmesi önlenecektir. Spor müsabakalarına seyirci alınmayacaktır.
22 – İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ve Müsabakalara katılan Okullar tarafından programın incelenerek, görülen aksaklıkların eksikliklerin Müdürlüğümüz Okuliçi Beden Eğitimi Spor ve İzcilik Bölümüne zamanı geçmeden bildirmeleri gerekmektedir.

ŞAMPİYONDA GÖREV ALACAK HAKEMLER

JÜRİ
İsmet UYGUN – İsmail LOTOZ

TARTI HAKEMİ
Selçuk YÜCEL – Yusuf ALİKAN

ELDİVEN HAKEMİ
Mahammet EREN – Semih ER

MÜSABAKA HAKEMLERİ
Selçuk YÜCEL – Ülkü YAVUZ – Yusuf ALİKAN – Ahmet Ali ŞİMŞEK – Oktay DEĞİRMENCİ – Hasan ÇOLAKOĞLU – Hasan TİRYAKİ – Sadrettin KIZILKALE – Akif TINDOĞAN – İsmail TAN – Murat DEĞİRMENCİ – Tolga NAKIŞ – Bahadır EKŞİ – Onur AKAR – Kahraman TAYFUN – Volkan BEŞER – Nurettin ÇELEN
Yorumunu Facebook'ta Yap
Yorumunu Site Üzerinden Yap
20.8.2019 23:11:20
IP'niz: 18.206.15.215 
>>
Okuyamıyorsanız YENİLEYİN! | Lütfen Karakterleri YUKARIYA girin!
Küfür, hakaret,inançlara saldırı vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz!