Duyuru ->
Geri
FEDERASYON KULÜPLERİMİZ ANTRENÖRLER HAKEMLER BOKS SPORU SPORCU SAĞLIĞI ve BESLENME LİNKLER
Ziyaretçi Sayısı 4.582.302

TÜRKİYE YILDIZ VE BÜYÜK BAYANLAR FERDİ BOKS ŞAMPİYONASI KAYSERİ'DE…

Türkiye Boks Federasyonu Başkanlığı'nın 2007 yılı faaliyet programı içerisinde yer alan Türkiye Yıldız ve Büyük Bayanlar Ferdi Boks Şampiyonası Kayseri'de yapılacak. Daha önce 20 – 25 Şubat 2007 tarihleri arasında yapılacağı bildirilen ancak Boks Federasyonu Başkan Vekili Sn. Eyüp GÖZGEÇ imzalı 15.02.2007 tarih ve T.B.F./2004 sayılı talimat ile müsabakaların 20 – 2 4 Şubat tarihleri arasında yapılacağı bildirildi.

2007 yılına hızlı bir giriş yapan İstanbul Bölgesi, Erkekler kategorisinde Sivas'ta düzenlenen Ferdi Gençler ve Mersin'de düzenlenen Ferdi Yıldızlar Boks Şampiyonaları'nda almış olduğu başarıyı Bayanlarda da göstererek başarısını pekiştirmek istiyor.

Şampiyonaya katılacak olan boksör ve antrenörlerimize İstanbul Boks Ailesi olarak başarılar diliyoruz.


MÜSABAKA REGLAMANI

TÜRKİYE BOKS FEDERASYONU BAŞKANLIĞI
Sayı : T.B.F /
Konu : Türkiye Yıldız ve Büyük Bayanlar Ferdi Boks Şamp.

GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜNE

Boks Federasyonunun 2007 yılı faaliyet programında yer alan Türkiye Yıldız ve Büyük Bayanlar Ferdi Boks Şampiyonası 20-24 Şubat 2007 tarihleri arasında Kayseri'de yapılacaktır. (Yol Hariç)

Müsabakalara ait teknik toplantı 19 Şubat 2007 günü saat 19.00'da Kayseri Gençlik ve Spor il Müdürlüğünde yapılacak olup, müsabakalara ait bilgiler aşağıya çıkartılmıştır.

1. Müsabakalar Yıldızlar kategorisine dahil 15-16 yaş grubu 1991-1992 doğumlular ile 17-32 yaş grubuna dahil 1975-1980 doğumlu bayan sporcular katılacaktır. Bu yaş kategorisi dışında olan sporcuların müsabakalarda oynatılmasından doğacak her türlü mesuliyet Jüri Başkanı ve Üyelerine aittir. Maçlar: Yıldızlar kategorisinde; 44-46-48-50-52-54-57-60-63-66-70-75 Kg. ve 80 Kg.larda, 1'er dakikadan 3 raunt, Büyükler kategorisinde de 44-46-48-50-52-54-57-60-63-66-70-75-80 ve 86 Kg.larda 2'şer dakikadan 3 raunt üzerinden yapılacaktır.

2. Müsabakalara katılacak sporcular 2007 yılı vizeli lisanslarını yanlarında getireceklerdir.

3. Jüri Üyeleri şampiyonaya katılan sporcuların il ve kulüplerini belirten listeyi faaliyet bitiminde müsabaka raporu ile birlikte tasdikli olarak federasyona verecektir.

4. Kafile Teşkili:

- 6 Sporcuya kadar 1 Antrenör, 6 Sporcudan fazlası için 2 Antrenör ve 1 İdareciden teşekkül edecektir.
- İl Müdürlükleri yukarıda belirtilen kafile teşkiline göre takımlarını oluşturacaklar ve takım listelerine sporcuların doğum tarihleri (gün-ay-yıl) kiloları ve kulüplerini işleyerek bir nüshasını federasyona gönderecekler bir nüshasını da teknik toplantıda teslim edeceklerdir. (İller tüm takımlarını tek liste halinde yazacak ve onaylayacaktır.) Antrenörler mutlaka antrenör lisanslarını yanlarında getireceklerdir. Antrenör Lisansı olmayanlar maçlarda köşeye çıkamayacaklardır. Köşeye çıkacak antrenörler için Federasyonca yaka kartı verilecektir.

5. Müsabakalar neticesinde sikletlerinde ilk dört dereceyi alan sporcular ile bu sporcuların antrenör ve idarecisine, hakemler ile 15 il personeline (doktor ve sağlık personeli dahil) ücret, tazminat, harcırahları ve otobüs ücretleri federasyonca ödenecektir. Sikletlerinde ilk dört dereceye giremeyen sporcular ile bunların antrenör ve idarecilerin harcırahları ise bütçe imkanları uygun olması halinde Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerince ödenecektir.

6. Müsabaka sonuçlarına; seans bitiminden itibaren en geç yarım saat içerisinde itiraz edilebilir. İtirazlar Jüri Başkanı'na 100.00.-YTL. (Yüz YTL.) yatırmak suretiyle yazılı olarak yapılır. Değerlendirme sonucunda itirazları geçerli sayılanların yatırdıkları ücret kendilerine iade edilir. İtirazları geçerli sayılmayanların yatırdıkları ücret federasyona gelir kaydedilir.

7. AIBA Kural ve Kaidelerinin uygulanacağı müsabakalarda (10 ONZ) eldiven ve kasklar Boks Federasyonunca sağlanacak, diğer müsabaka şahsi malzemeleri ise sporcular ile İl Müdürlüklerince (Kulüplerince) temin edilecektir.

8. Müsabakaların oynanacağı ev sahibi İl;
- Müsabakaların oynanacağı salona 2 adet ring kuracak,
- Emniyet tedbirlerini alacak,
- Müsabakalar öncesi yapılacak tartı için en az üç adet elektronik kantar temin edecek,
- Müsabakalar öncesi yapılacak sporcu muayenelerinde ve müsabakalar esnasında en az iki doktor ile bir sağlık personeli görevlendirilecektir.

Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri yukarıda belirtilen hususları dikkate alarak illerindeki kulüplere ve sporculara gerekli duyuruları yaparak şampiyonaya katılımlarını sağlayacaklardır.

Bilgi ve gereğini rica ederim.

H.Caner DOĞANELİ
Boks Federasyonu Başkanı

DAĞITIM: Gereği:
81 Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü
Nihat Cavdar
nihat-cavdar@hotmail.com
18.9.2008
 
Ademden en az ücüncülük bekliyordum,gördügüm kadariyla pekine mental ve moral olarak iyi hazirlanamamis
Yorumunu Facebook'ta Yap
Yorumunu Site Üzerinden Yap
9.4.2020 05:03:19
IP'niz: 18.232.51.69 
>>
Okuyamıyorsanız YENİLEYİN! | Lütfen Karakterleri YUKARIYA girin!
Küfür, hakaret,inançlara saldırı vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz!