Duyuru ->
Geri
FEDERASYON KULÜPLERİMİZ ANTRENÖRLER HAKEMLER BOKS SPORU SPORCU SAĞLIĞI ve BESLENME LİNKLER
Ziyaretçi Sayısı 4.724.028

TÜRKİYE YILDIZLAR FERDİ BOKS ŞAMPİYONASI İÇEL'DE…

Boks Federasyonu Başkanlığı'nın 2007 yılı faaliyet programı içerisinde yer alan Türkiye Yıldızlar Ferdi Boks Şampiyonası 6 – 11 Şubat 2007 tarihleri arasında İçel'de yapılacak.

İstanbul'dan 49 kişilik bir sporcu kafilesinin katılacağı müsabakaların centilmence geçmesini diliyor, tüm illerimizdeki boksörlerimize başarılar diliyoruz.

MÜSABAKA REGLAMANI

Boks Federasyonunun 2007 yılı faaliyet programında yer alan Türkiye Yıldızlar Ferdi Boks Şampiyonası 6 – 11 Şubat 2007 tarihleri arasında İçel'de yapılacaktır. (Yol Hariç)

Müsabakalara ait teknik toplantı 05 Şubat 2007 günü saat 19.00'da İçel Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde yapılacak olup, müsabakalara ait bilgiler aşağıya çıkartılmıştır.

1. Müsabakalara Yıldızlar kategorisine dahil 06.02.1990 ile 01.08.1992 tarihleri arasında doğan sporcular katılacak olup, yaş kategorileri dışında olan sporcuların müsabakalarda oynatılmasından doğacak her türlü mesuliyet Jüri Başkanı ve Jüri Üyelerine aittir. Maçlar 2'şer dakikadan 3 raunt ve 44 Kg,46 Kg, 48 Kg, 50 Kg, 52 Kg, 54 Kg, 57 Kg, 60 Kg, 63 Kg, 66 Kg, 70 Kg, 75 Kg, 80 Kg. ve 86 Kg.larda olmak üzere 14 sıklet üzerinden yapılacaktır.

2. Müsabakalara katılacak sporcular 2007 yılı vizeli lisanslarını yanlarında getireceklerdir.

3. Jüri Üyeleri şampiyonaya katılan sporcuların il ve kulüplerini belirten listeyi faaliyet bitiminde müsabaka raporu ile birlikte tasdikli olarak federasyona verecektir.

4. Kafile Teşkili:

-4 Sporcuya kadar 1 antrenör, 1 idareci, 4 sporcudan fazlası için 2 antrenör ve 1 idareciden teşekkül edecektir. İl Müdürlükleri harcırahlarını kendi bütçelerinden ödemeleri halinde daha fazla sayıda antrenör görevlendirebilirler. Antrenörler mutlaka antrenör lisanslarını yanlarında getireceklerdir. Antrenör Lisansı olmayanlar maçlarda köşeye çıkamayacaklardır. Köşeye çıkacak antrenörler için Federasyonca yaka kartı verilecektir.

-İl Müdürlükleri yukarıda belirtilen kafile teşkiline göre takımlarını oluşturacaklar ve takım listelerine sporcuların doğum tarihleri (gün-ay-yıl) kiloları ve kulüplerini işleyerek bir nüshasını federasyona gönderecekler, bir nüshasını da teknik toplantıda teslim edeceklerdir. (İller tüm takımlarını tek liste halinde yazacak ve onaylayacaktır.)

5- Müsabakalar neticesinde sikletlerinde ilk dört dereceyi alan sporcular ile bu sporcuların antrenör ve idarecisine, hakemler ile 15 il personeline (doktor ve sağlık personeli dahil) ücret, tazminat, harcırahları ve otobüs ücretleri federasyonca ödenecektir. Bunların dışında kalanların harcırahları ise bütçe imkanları uygun olması halinde Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerince ödenecektir.

6- AIBA Kural ve Kaidelerinin uygulanacağı müsabakalarda (10 ONZ) eldiven ve kasklar Boks Federasyonunca sağlanacak, diğer müsabaka şahsi malzemeleri ise sporcular ile İl Müdürlüklerince (Kulüplerince) temin edilecektir.

7- Müsabaka sonuçlarına; seans bitiminden itibaren en geç yarım saat içerisinde itiraz edilebilir. İtirazlar Jüri Başkanı'na 100.00.-YTL. (Yüz YTL.) yatırmak suretiyle yazılı olarak yapılır. Değerlendirme sonucunda itirazları geçerli sayılanların yatırdıkları ücret kendilerine iade edilir. İtirazları geçerli sayılmayanların yatırdıkları ücret federasyona gelir kaydedilir.

8- Müsabakaların oynanacağı ev sahibi İl;

-Müsabakaların oynanacağı salona iki adet ring kuracak,
-Emniyet tedbirlerini alacak,
-Müsabakalar öncesi yapılacak tartı için en az üç adet elektronik kantar temin edecek,
-Müsabakalar öncesi yapılacak sporcu muayenelerinde ve müsabakalar esnasında en az iki doktor ile bir sağlık personeli görevlendirilecektir.

Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri yukarıda belirtilen hususları dikkate alarak illerindeki kulüplere ve sporculara gerekli duyuruları yaparak şampiyonaya katılımlarını sağlayacaklardır.

Bilgi ve gereğini rica ederim.

H.CANER DOĞANELİ
BOKS FEDERASYONU BAŞKANI
erdal
xx34erd34xx@hotmail.com
18.8.2008
 
yumrukları yiye yiye alıştın yenmeyi nakavtların ringin dışına taştı türkiye senin peşinden koşar dinle bu göz yaşlarını sevin sende türk oğlu şampiyon olacaksın :::czc cozmic:::
samuraay vedat
vedo.boks@hotmail.com
18.8.2008
 
tebrık ederım onlara ıyı bı ders verdın insalah fınale kadar gıdersın BASARILAR
atilla
boksx_kick_atilla244@hotmail.com
19.8.2008
 
tebrikler arkadaşım inş şampıyon olursun!!!
bayram çolak
bayramcolak60@hotmail.com
1.9.2008
 
yıldızlardan beri tanıyorum . yakup antrenmanı çok seven ve disiplinli çalışan biri boksa yeni başlayanların onu örnek alması lazım.boks kulüplerini hiç müsabaka yapmamış sporculuğu olmayan antrenörler esir aldığı için böyle arkadaşlar zor yetişiyor.
emre
istanbulboks_emre@hotmail.com
5.9.2008
 
sonuna kadar arkandayız..
Yorumunu Facebook'ta Yap
Yorumunu Site Üzerinden Yap
25.9.2020 08:43:04
IP'niz: 3.228.10.17 
>>
Okuyamıyorsanız YENİLEYİN! | Lütfen Karakterleri YUKARIYA girin!
Küfür, hakaret,inançlara saldırı vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz!